News

UKGC przedstawiła nowe przepisy, które dotyczyć będą brytyjskich operatorów

UK Gambling Commission (UKGC) chce wprowadzić nowe przepisy, które będą wymagać od operatorów działanie z większą uwagą, aby zapobiegać przestępstwom związanym z hazardem. Wszyscy operatorzy hazardowi będą zobligowani do oceny ryzyka związanego z praniem pieniędzy w swojej firmie i wykazać, że posiadają wystarczające środki prowadzące do zmniejszenia tego ryzyka.

Zgodnie z raportem – National Crime Agency od października 2014 do września 2015 roku przedstawiono 2459 podejrzanych sprawozdań finansowych z działalności składanych przez operatorów. Istnieje więc podejrzenie, że nowe przepisy mają zostać wprowadzone właśnie przez te zeznania, ponieważ wątpliwości budziły nawet te składane przez popularnych operatorów.

Pozostałe przepisy będą skupiać się między innymi na pracownikach firm hazardowych i ochronie ich praw oraz określeniu ich obowiązków.  Nowe przepisy wejdą w życie jeszcze w tym roku, UKGC rozważy, czy licencjobiorcy nie powinny dostarczać informacji na temat przestępstw, których nie obejmują najnowsze zmiany w takich sytuacjach jak wezwanie policji do lokalu itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

upominki