News

Szwajcarskie kasyna ósmy rok z rzędu odnotowują spadek przychodów

Już po raz ósmy właściciele szwajcarskich kasyn odnotowali spadek przychodów rok do roku. Ostatni spadek na rok 2015 wynosi 4% w stosunku do poprzedniego roku i osiągnął on wartość 681 milionów franków.

Tendencja spadkowa zaczęła się w 2007 roku, kiedy szwajcarskie kasyna ogłosiły roczny spadek przychodów do 300 milionów franków. Spadek przychodów spowodowany jest głównie przez zagraniczne kasyna internetowe, nielegalne kluby hazardowe oraz konkurencyjne kasyna  w sąsiednich krajach.

Szwajcarskie Stowarzyszenie Kasynowe ma nadzieję, że nowa ustawa hazardowa przyniesie zmiany. Ustawa ma poprawić warunki aby szwajcarskie kasyna stały się bardziej konkurencyjne, dodatkowo ma zostać uregulowany rynek hazardu online. Obecnie w tym kraju wiele internetowych kasyn jest już popularnych wśród szwajcarskich graczy.

Organizacja nadal czeka na formalne wprowadzenie prawnego zakazu dotyczącego nielegalnego hazardu. Szwajcarscy operatorzy obawiają się jednak, że kasyna internetowe zarejestrowanych w innych krajach nie podejmują wystarczających starań w celu ochrony graczy przed uzależnieniami związanymi z hazardem, ani nie płacą podatków.

Wiadomo, że nowa ustawa hazardowa pozwoli na organizację turniejów poza kasynami. Ważne jest to, aby ich organizatorzy nie rozwinęli dzięki temu własnego przemysłu hazardowego bez uregulowania swojej działalności. Kasyna są zaniepokojone coraz większą ilością i popularnością barów z pokerem online, które oferują grę i nie potrzebują żadnych regulacji prawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

upominki