News

Po roku, w Rumunii regulacje hazardu online nadal trwają

Rumuńskie media bacznie przyglądają postępom prac regulujących hazard online w tym kraju. Właśnie mija rok od decyzji rumuńskiego rządu o otwarciu internetowego rynku hazardowego.

Jak wynika z raportów, opóźnienia w realizacji tego projektu nie są jedynie winą rumuńskiego rządu, a wynikają one z dialogu i konsultacji z Komisją Europejską w celu zapewnienia zgodności z zasadami Unii Europejskiej.

Jednym z najważniejszych ustępstw rumuńskich władz podczas tego procesu była rezygnacja z wymogu, że licencjobiorca musi posiadać zarejestrowaną działalność w tym kraju.

Operatorzy posiadający swoje siedziby w innych krajach i płacące tam niższe podatki okazywały się niechętne do uzyskania licencji akurat w Rumunii, więc ostatecznie rząd zrezygnował z tego pomysłu na rzecz trzy-poziomowego progu podatkowego w zależności od dochodów:

* 1 % podatku od 133 euro do 15 000 euro
* 16 % podatku od 15 000 euro do 100 000 euro
* 25 % podatku powyżej 100 000 euro

Operatorzy hazardu internetowego będą zobowiązani jednak do umieszczenia na terytorium Rumunii „mirroru” czyli miejsca sieci gdzie zawarte będą wirtualne dane z serwera aby zapewnić właściwy nadzór finansowy i regulacyjny rumuńskim władzom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

upominki