News

PayPal nie obejmie ochroną wielu transakcji w sieci

PayPal zaktualizuje warunki umów dla swoich klientów, nowe zasady mają obowiązywać od 25 czerwca 2016 roku i jeśli klient nie zgadza się z nowymi zasadami firmy proszony jest o usunięcie swojego konta do tego czasu.

Transakcje które już nie będą chronione to między innymi płatności dokonywane na crowdfunding – czyli różnego rodzaju projekty finansowane przez społeczność. Na czarnej liście znalazł się także hazard i strony internetowe o tej tematyce, karty upominkowe oraz finansowanie agencji rządowych.

Obecnie PayPal oferuje swoim klientom bezpieczeństwo przy zakupach w sieci na przykład jeśli zakupiony przedmiot nie dotrze do odbiorcy lub po otrzymaniu towaru nie jest on zgodny z opisem i klient może mieć roszczenia do tej firmy finansowej. Inaczej będzie w przypadku crowdfundingu, PayPal nie obejmie już ochroną tych płatności i nie zagwarantuje zwrotu zainwestowanych funduszy na tego typu kampanie.

Zaktualizowane warunki będą początkowo obowiązywać klientów między innymi z Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Japonii, natomiast nowe zasady nie dotkną mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

upominki