News

Koniec z darmowymi obrotami w Wielkiej Brytanii?

Brytyjski rząd chce zmiany przepisów podatkowych dotyczących darmowych obrotów, które często gracze otrzymują jako zachętę do gry. Jest to bardzo popularny zabieg marketingowy wśród operatorów gier hazardowych online.

Na początku tego roku kanclerz skarbu George Osborne powiedział, że od sierpnia 2017 roku, internetowi operatorzy kasyn i bingo będą musieli zapłacić podatek od darmowych gier tak jak jest już obecnie przy zakładach sportowych, te firmy płacą podatki od różnych akcji promocyjnych i darmowych zakładów gdzie można wygrać prawdziwe pieniądze.

„Operatorzy hazardu internetowego korzystają z bardziej opłacalnej formy opodatkowania gdy oferują promocyjne lub bezpłatne gry w kasynie. Jest to dla nich bardziej korzystne niż w przypadku operatorów oferujących darmowe zakłady na piłkę nożną czy wyścigi konne.” – powiedział George Osborne. Dodał, że „Rząd będzie starał się zmienić obecne opodatkowanie darmowych gier w w kasynach internetowych tak, aby było podobne do tego jakie obecnie płacą bukmacherzy internetowi.”

Wejście w życie tych zmian ma początkowo kosztować rząd około 20 milionów funtów ale szacuje się, że w najbliższych latach przyniesie znaczne dochody podatkowe, które mogą osiągnąć po pięciu latach nawet 110 milionów funtów. pozostaje pytanie czy operatorzy kasyn internetowych nadal oferować będą darmowe obroty i inne promocje w takich ilościach jak dotychczas? jest to mało prawdopodobne, kiedy już nowe przepisy wejdą w życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

upominki